Serkan markası; Rusya Otomobil Fuarı’nın en çok ziyaret edilen standı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Rusya-Moskova MIMS Automobility Moskova 2023 otomobil fuarı 22’de başladı ve 25 Ağustos’a kadar Moskova Expocenter’da İran’dan temsilcilerin de hazır bulunduğu Moskova saatiyle 10.00’dan 18.00’e kadar devam etti.

Rusya MIMS Automobility Moskova’nın 25. uluslararası yedek parça, otomobil parçaları, ekipmanları ve araç bakım ürünleri fuarı, toplam 30 bin metrekarede 18 ülkeden 600’den fazla markanın katılımıyla Moskova Uluslararası Otomobil Salonu’nda gerçekleştirildi. Bu etkinlik, her yıl düzenlenen, Rusya ve komşu ülkelerden iş amaçlı ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi amaçlayan, otomobil parçaları ve bakım ekipmanları alanındaki en büyük ticari fuar olarak değerlendiriliyor.

Bu etkinlik, üreticilerin yeni ürünlerini Rusya ve komşu ülke pazarına sunacağı bir yer ve Rusya’nın her yerinden katılan sektör profesyonelleri için önemli bir etkinlik. Rusya Otomobil Fuarı, uzmanlar ve alıcılar için eşsiz bir buluşma yeridir. Bu etkinlikte geleneksel olarak önde gelen Rus şirketleri ve Rusya’nın komşu ülkeleri tarafından üretilen geniş bir ürün yelpazesi sergileniyor ve aynı zamanda Serkan Industrial Group, Iran Khodro Industrial Group, Saipa Automobile Company ve diğer birçok şirket bu yılki fuarda İran’ın temsilcileriydi.

Moskova Otomobil Fuarı, otomobil parçaları, aksesuarlar, araba yıkama, tamir atölyeleri ve benzin istasyonu ekipmanları, oto filtre ve oto sıvı çeşitleri ile bilgi teknolojisi ürün ve hizmetleri, aksesuarlar ve ayarlama alanlarındaki ürünleri kapsıyor.

İranlı firmaların bu sergide yer alması, ülkedeki otomobil ve otomobil parçaları ihracatına olumlu etki yapacak ve İran ve Rus şirketlerinin ortak üretim için işbirliği yapmasına teşvik edecek. Bu arada bu serginin pek çok ziyaretçisi Rusya, Çin, İran ve Rusya çevresindeki ülkelerin yetkilileri ve bakanlarıydı.

İran İslam Cumhuriyeti’nin büyükelçisi, İranlı şirketlerin Moskova Uluslararası Fuarı’ndaki varlığının eşi benzeri görülmemiş bir durum olduğunu vurguladı. İran pavyonu, en büyük sergi pavyonu olup, yurt dışı sergi tarihinde eşi benzeri olmayan, 1700 metrekarelik bir salonda 900 metrekareden fazla yer kaplamaktadır.

Rusya sitesinde adı geçen İranlı şirketlerin isimleri şunlardır: Serkan Industrial Group (her türlü filtre ve otomotiv sıvısının tasarımcısı ve üreticisi), Cruise Manufacturing Industries, Iran Khodro Industrial Group, Saipa Company, Shafaq Dana Industrial Group, Samfar Company, Isfahan Cast Iron Industries (ağır araç montaj ve parça üreticisi), Qaim Industrial Group, Iran Khodro Industrial Group, Meşhed Toz Metalurji Şirketi, Namieh Hadi Emad Şirketi, Pars Niromand Polimer Şirketi, Andisheh Endüstriyel Grubu.

Rusya otomobil fuarı 4 gün sürmesine rağmen farklı ülkelerden otomobil ve otomobil parçaları uzmanları tarafından oldukça olumlu karşılanırken, katılımcıların çoğu Serkan Sanayi Grubu’nu bu fuarın en öne çıkan standı ve İranlı firması olarak değerlendirdi ve çeşitliliğin fazla olduğunu belirtti. Bu koleksiyondaki ürünlerin katılımcılar için önemli noktaları vardı. Sergide yer alan İran otomobil parçaları stantları arasında en çok ziyaretçiyi Sarkan gördü.

Serkan Sanayi Grubu, 2019 yılında özel sektöre güvenerek, otomobil parçası alanında yeni bir kültür yaratmak ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulan, otomobil parçası üretimi ve hizmetleri alanında lider şirketlerden oluşmaktadır.

Fuarın yan programları arasında satış hacmini artırmak, ürün satış coğrafyasını genişletmek, satın alma ağları ile tanışmak, B2B firmalarla toptan satış toplantıları düzenlemek, ulaştırma sektörünün önde gelen ithalatçıları ile iletişim kurmak, fuarda yer alan markalar hakkında bilgi edinmek ve bilgi edinmek yer alıyor. fuarında, iki ülkenin parça imalat sanayii ortak panelinin düzenlenmesi, İran ve Rusya parça imalat birlikleri arasında mutabakat zaptı imzalanması, çeşitli Rus otomobil ve parçalarının ziyaret edilmesi için turların düzenlenmesi, pazarın saygın uzmanlarıyla görüş alışverişinde bulunulması yer alıyor. İmalat fabrikaları ve Rus şirketleri ve sanayicileriyle B2B toplantılar düzenlemek, ülkenin Güç Aktarma Organları ve Otomobil Parçası Üreticileri Homojen Endüstrileri derneğinin bu sergi için değerlendirdiği yan programlar arasındaydı.

Bu fuarda yer alan İranlı firmaların yoğun ilgisi nedeniyle İran’ın Rusya’ya otomobil filtreleri, rafineri filtreleri ve diğer parçalar gibi ihracattaki payının artması bekleniyor. Serkan Filtre Firması ve Serkan Sanayi Grubu tarafından üretilen otomobil filtreleri gibi bazı otomobil parçalarının kalitesinden duyulan memnuniyet, daha fazla ihracata yönelik umutları artırdı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *